"Tantsuline liikumine põhikooli kehalise kasvatuse tunnis" õppematerjal (raamat+ 3 DVD plaati), autorid Sille Kapper, Silvia Purje, Tanel Keres, Anu Sööt, koostaja Anu Sööt.

Raamatu sisu:
- Eesti rahvatantsud ja teiste rahvaste tantsud
- Standardtantsud ja ladina tantsud
- Loovtants
- Kursuse „Tantsuline liikumine põhikooli kehalise kasvatuse tunnis“ I õppegrupis osalenute tunnikonspektide näited

Kolme DVD plaadi sisu:
1. Eesti rahvatantsud ja teiste rahvaste tantsud - praktilised tunnid I, II ja III kooliastmele
2. Standardtantsud ja ladina tantsud - praktilised tunnid I, II ja III kooliastmele
3. Loovtants I, II ja III kooliastmele- praktilised tunnid I, II ja III kooliastmele

Õppematerjali saab osta Eesti Tantsuhariduse Liidust.

Õppematerjal on välja müüdud.

 

Eesti Tantsuhariduse Liidu eestvedamisel nägi käesoleva aasta juunis ilmavalgust esimene eestikeelne loovtantsust rääkiv raamat Mary Joice "Loovtants / metoodika ja näidistunnid".

Loovtantsu on Eestis juba päris pikka aega õpetatud ja õpitud. Nüüdseks on ka riiklikus ainekavas loovtants oma koha leidnud, nii tantsu kui ka kehalise kasvatuse ainekavas. Loovtantsu ainekava ongi koostatud sellele raamatule toetudes. Sisuliselt sobib see raamat ka õppematerjaliks muusika ja algõpetuse ainete õpetajatele. Nii nagu pealkirjas olemas, sisaldab raamat nii metoodikat kui ka näidistunde. Metoodiline osa on kõigi erialade õpetajatele sobilik, kuna jagab juhtnööre loova õpetamise vallas. Võiksid ju kõik õppetunnid olla loovusest pakatavad!

Kuidas õpetada nii, et oskused, teadmised, kogemused tuleksid õppija avastuste ja katsetuste tulemusena, sellest pajatab Mary Joice. Ta jagab hulgaliselt tulusaid nippe, mis pärinevad tema igapäevasest tantsuõpetaja ametist. Näidistunnid on kasutatavad iseseisvate loovtantsu tundide andmiseks kui ka mitmekesistamaks igat tantsutundi või teatriõpet või hoopis muid tegemisi. Raamatu esimene osa pakub palju variante õpetajale näidistundide rakendamiseks oma ideede elluviimisel.

Ostuinfo: koolibri.ee

Raamat tutvustab harjutusvara, mis on läbi töötatud ja proovitud aastatepikkuses tööpraktikas. Käsiraamat koosneb kahest osast, I osa rohkem algajatele, II osa edasijõudnutele (lisana DVD).

Väljaandesse on koondatud algteadmised nii eesti rahvatantsu põhisammustiku omandamiseks kui ka lavalise rahvatantsu süsteemidest. See on tantsuõpetaja A B C.

Raamat on kättesaadav Rahvakultuuri Keskusest, selle hind 19.17€.

Info: Rahvakultuuri Keskus tel. 6009 291, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja
http://www.rahvakultuur.ee/?s=1952.

See igale tantsuõpetajale kutsuvalt kõlava pealkirjaga raamat ei ole tegelikult mõeldud sugugi ainult tantsuõpetajatele. Ungari kaasaegse tantsu suurmehe Ivan Angeluse teos räägib palju enamast kui vaid tantsust. Seda võib küll lugeda kui tipp-pedagoogi nõuandeid kolleegidele, kaasaegse tantsu ja laste loovtantsu õpetajatele, aga ka kui elufilosoofiat, mida saab rakendada mis tahes ala ja mis tahes vanuses inimesi õpetades. Seda võib lugeda nagu juturaamatut, mis ilma otseseid näpunäiteid andmata ometi täidab õpetaja tagataskut ja aitab koguda seda pagasit, milleta õpetaja ühessegi tundi minna ei saa. Seda võib aga võtta ka äärmiselt praktilise harjutuste, võtete ja nippide koguna või lihtsalt inspiratsiooniallikana. Raamatu eesti keelde tõlkinud Eda Pomozi on leidnud sellest käsiraamatust äratundmisrõõmu ja tuge erinevate pärimuskultuuri alade õpetamisel. Üks teose eestikeelse versiooni toimetajatest, Sille Kapper kinnitab, et Angeluse käsiraamat mõjub pika aja jooksul, vaikselt ja märkamatult, eriti kui seda aina ja aina üle lugeda – tükati või tervikuna, kuidas parasjagu vajadust, tuju või aega on.

Ungaris juba 14 aastat tagasi ilmavalgust näinud teose eesti keelde jõudmise eest võlgneme tänu Angela Arrastele, kelle kohtumisest Ivan Angelusega tõlke idee alguse sai. Eestikeelne „Tantsuõpetaja käsiraamat“ ilmus Karl-Kristjan Videviku originaalilähedases kujunduses Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi koreograafiaosakonna väljaandel ning on e-raamatuna saadaval kõigi suuremate raamatumüüjate internetipoodides (Apollo, Rahva Raamat, Krisostomus, iTunes). E-raamatu formaat ePub on sobiv lugemiseks e-lugeris, tahvelarvutis, tavaarvutis või ka nutitelefonis. Kes aga soovib, saab soetada ka pdf-versiooni, mida on mugav lugeda arvutis või soovi korral ka välja trükkida.

E-raamatu eelvaadet saab sirvida siin: http://www.digira.ee/tootekataloog/all/tantsuopetaja-kasiraamat-100413/, sellelt lehelt leiab ka viited raamatupoodidesse, kus e-raamat müügil on.

Ilmus Eesti Tantsuhariduse Liidu esimene trükis, käsiraamat "Loovmäng"

Valik mänge ja tegevusi igale vanusele

Raamatusse on koondatud 99 nime-, usaldus-, rüselemis-, koostöö-, julguse proovilepanemise-, jooksu-, kulli-, püüdmis-, tähelepanu-, keskendumis-, nutikuse, mõtte-, äraarvamis-, heli- ja rütmimängu.

Loovus tähendab lahenduse leidmist uues, tundmatus, mittestandardses olukorras. Pannes kokku loovuse ja mängu, saame loovmängu, mis võiks tähendada osalejate vabal tahtel toimuvat tegevust – mängu ning lahenduse leidmist uues, tundmatus olukorras. Mänguolukorrad on alati uued ja peegeldavad reaalset elu.

Miks peaksime mängima loovmängu? Et ennast ja teisi tundma õppida, õppida tundma oma seesmisi ja välimisi piire, õppida suhtlema teiste, meist erinevate inimestega,õppida tundma ümbritsevat. Kes mängu kaasahaaravust ja spontaansust on tundnud, mõistab, et mänguolukorras toimuvad need protsessid vahetult ja varjamatult, justkui „mängeldes”.

Autor: Anu Sööt
Kujundus: Brit Pavelson
Illustratsioonid: Kaisa Sööt
Fotod: Hedi Jaansoo, Urmas Volmer
Väljaandja: Eesti Tantsuhariduse Liit, 2011
Huvi korral kirjutada See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Raamatu autor Anu Sööt on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsupedagoogika lektor, mille raames õpetab tantsutudengitele/ tulevaste tantsuõpetajatele loovmängu, loovtantsu ja kureerib nende pedagoogilist praktikat. Laste ja noortega töötamise kogemus on 10- aastasest tööst Viljandi Waldorfkooli liikumisõpetajana ning OMA Stuudio tantsuõpetajana. Lisaks on viinud läbi erialasi täienduskoolitusi täiskasvanutele. Anu Sööt on Eesti Tantsuhariduse Liidu volikogu esimees, tantsu ja tantsulise liikumise ainekavade üks autoritest.

GTranslate

Estonian English French German Italian Portuguese Russian Spanish