Kolm küsimust mentorile: Krõõt Kiviste

 

Sinu senine kogemus ja taust (haridus, töö)

Alustasin esimese tantsuringi juhendamisega 22 aastat tagasi. Olles siis veel noor ja roheline, ei teadnud ma, et sellest saab minu elu kutsumus. Ühest tantsugrupist on kasvanud 700 õpilasega süsteemset tantsuharidust pakkuv kool. Praeguseks koosneb 90% minu tegemistest tantsukooli ja erinevate projektide ning meeskondade juhtimisest. Siiski olen ma teadlikult valinud, et 2-5 tundi nädalas olen ma ka otsekontaktis noortega tantsutunni formaadis ehk siis ma ei taha kunagi loobuda ka tantsuõpetaja rollist.
Ülikoolis õppisin ma ajakirjandust ja suhtekorraldust, pärast mida olen täiendanud end väga mitmetel koolitustel nii juhtimise, meeskonnatöö, pedagoogika jt vajalike teadmiste ja oskuste osas. Olen läbinud täiskasvanute koolitaja koolitusprogrammi ning oman Tantsuspetsialisti kutset tase 8 (juhtimine ja eestvedamine).

 

Miks sa tahad panustada mentorprogrammi?

Ma usun, et õiged vastused on meis kõigis sees olemas, vahel on vaja lihtsalt esitada õigeid küsimusi, et need vastused oskaksid välja tulla. Ma soovin proovida mõne noore kolleegi ja miks mitte alustava tantsukooli juhi jaoks olla see inimene, kes küsib neid küsimusi. Ning olen kindel, et protsessi käigus küsib nii tema minult neid õigeid küsimusi kui seitan ma endale neid ise.

 

Too mõned mõtted, mida mentee sinu arvates mentorprogrammist/koostööst mentoriga saama peaks?

• Kindlust, kas ta liigub õiges suunas (või jõudu muutuseks, kui ta tunneb, et on aeg uueks suunaks)
• Kindlust, et on ok, kui vahel tundub, et mitte midagi ei ole ole ok ega kindel
• Kui ta peaks soovima, siis praktilisi näiteid, mis minu puhul on toiminud ja millised otsused on toonud kaasa tagasilööke (iga edulugu on tegelikult ämbritega kaunistatud takistusrada)
• Hea sõbra, kes on valmis kuulama
• Kontakte mis tahes valdkonnas (sest ma olen VÄGA paljude inimestega koostööd teinud ja ma ei karda neid kontakte ja soovitusi jagada ;))

 

>