Kolm küsimust mentorile: Marge Ehrenbusch

 

Sinu senine kogemus ja taust (haridus, töö)

Tantsu hakkasin õpetama juba väga varakult olles 11.klassis. 1992 astusin TLÜ koreograafia kateedri tantsujuhtimise erialale. Laste-ja noorte tantsustuudio “MRG” sai loodud juba ülikooli 2.kursusel ehk 1994, kus olin nii õpetajaks, õmblejaks kui ka juhatajaks. 1994-1997 käisin Fine 5 tantsukoolis. 1998 sai loodud (koos teiste noorte tantsuhulludega ) Eesti Tantsuagentuur, kus olin showprogrammide lavastajaks ja repetiitoriks. 1999 asutasime Eesti Tantsuagentuuri alla Kaie Kõrbi Balletistuudio, mille juhatajaks olin kuni 2002 aastani. Aastatel 2006 – 2010 olin festivali „Koolitants“ peakorraldaja. 2006-2007 õpetasin Soomes Forssas ja Riihimäel “1st step” tantsukoolis. Aastal 2008 olen balletilainel, tegin stuudio nimega “Tantsupööning”, mis on tegeleb täiskasvanud harrastajate balletikoolitustega. Olen Tantsupööningu juhataja ja ka õpetaja.
Olen loonud koreograafiat erinevatele muusikalidele – näit. Endlas „Irma la Douce“ 1998, Tallinna Linnahallis „La cage aux folles“ 1999, „Vampiiride tants“ 2000 ja „Helisev muusika“ 2002, Vanemuises („Aida“ 2003). Lisaks loonud liikumisi ja koreograafiaid erinevates eesti teatrites: Draamateatris („Lumekuninganna“ 2005), Ugalas „Härra Huu“ 1999, Endlas „Elu ja armastus“ 2018 ja VAT Teatris („Kaval-Ants ja Vanapagan“, „Kolumats“, „Black Rider“, „Faust“, „Aadam ja Eeva“ , „Eine murul“ jpt), Estonia teatris ooperile „Figaro pulm“ 2017 ja Eesti Kontserdi ooperile „Luigeluulinn“ 2016, Piip ja Tuut teatris „Cabaret siberia“ 2018 jne.

Miks sa tahad panustada mentorprogrammi?

Usun, et mul on seniks palju kogemusi nii õpetamise kui ka juhtimise vallas. Kunagi, kui ise alustasin, olin üksi oma õpetamiste ja juhtimistega. Õppisin läbi tegevuste, aga nii mõndagi oleks võinud teisiti lahendada. Tagant järele mõeldes oleks olnud palju toekam ja turvalisem, kui keegi oleks vahel mõne sõna sekka öelnud.
…ja eks omakasu on ikka ka mängus …läbi õpetamise ma ka ise õpin alati!

Too mõned mõtted, mida mentee sinu arvates mentorprogrammist/koostööst mentoriga saama peaks?

Mentor jagab oma teadmisi ja nõuandeid neile, kes on vähem kogenumad. Mentor saab juhatada menteed õigesse suunda, arutleda karjäärivõimaluste üle, aidata saavutada enesekindlust ja vastuvõtlikuts tagasisidele. Minu põhiline paas mentorina on kogemused ja teadmised. Ilmselt olen seisnud silmitsi samade väljakutsetega, mis menteelgi oma töös ette tuleb.

 

>