Tantsuhuvihariduse Gala “Vahepeatus”

TANTSUHUVIHARIDUSE GALA „Vahepeatus“ 14. novembril kell 19:00 Eesti Rahva Muuseumis (ERM), Tartus

 

Piletid nüüd saadaval Piletilevis!

 

Tantsuhuvihariduse Gala toob taas kokku nii noored tantsijad, tantsuõpetajad, tantsukoolid, tantsuhariduse korraldajad ja toetajad, lapsevanemad ning tantsupubliku.

14. novembril 2020 kell 19:00 Eesti Rahva Muuseumis, Tartus toimuval tantsuhuvihariduse galal astuvad üles Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu liikmeskoolide õpilased ühise tantsulavastusega „VAHEPEATUS“.

 

Kahekümne nelja erineva tantsukooli ja -stuudio noorte, nende juhendajate ning professionaalsete kunstnike ühistööna valmib kordumatu tantsulavastus, mis kulmineerub videonäituse “Tantsuhariduse ajajoon” esmaesitluse ning Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja preemia üleandmisega.

Lavastaja Rauno Zubko, koostöös loomingulise meeskonnaga Rūta Ronja Pakalne (videokunstnik), Fey Piir (kunstnik), Israel Banuelos (helikunstnik), Karolin Tamm (valguskunstnik) ja Kristel Laur (disainer), panevad lavastuse kulgema läbi Eesti Rahva Muuseumi ala ning erinevate saalide. Toimuma saab rännak, mis toob esile tantsuhariduse mitmekülgse positiivse ning ajatu mõju igale tantsuga tegelejale. Fookuses on tantsuharidusega kaasas käivad väärtused, mida tantsukunstiga tegelemine inimestes loob: ühtekuuluvus, rõõm, teadlikkus, isikupära, loomingulisus, pühendumine, originaalsus, koostöö, tehniline täpsus, analüütilisus, võimekus, väljenduslikkus, vastutus, vaimne ja füüsiline tervis…

Teeme jalutuskäigu ka tantsuhariduse ajaloos, et läbi videonäituse “Tantsuhariduse ajajoon” ülevaadet saada tantsuhariduse olulist muutust loonud perioodidest, inimestest ja organisatsioonidest. Ajaloolise ülevaate on kokku pannud tantsuajaloolane Heili Einasto, režissöör Kadi Aare ning disaini poolelt toetanud Kristel Laur. Videonäitus sisaldab erinevaid fotosid ja videolõike erakogudest, ERRi arhiivist, Theodor Lutsu filmist “Päikese lapsed” jm. 

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit teeb galal video-ülevaate Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja preemia saajatest läbi kümne aasta ning annab üle selle aasta tunnustuspreemia ühele tantsuõpetajale, kes on aastaid panustanud tantsuhariduse valdkonda.

Tänane tantsuhariduse maailm on kujunenud nii mitmekülgseks ja erinevaid arenguvõimalusi pakkuvaks tänu paljudele inimestele ja organisatsioonidele, kes on panustanud erinevates ajaloo etappides ja teevad jätkuvalt seda iga päev. 

Lisaks Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu korraldatavale galale toimub 13.-14. novembril Eesti Noorte Tantsu Ühingu aastapäev ehk eriprogramm tantsunoortele üle Eesti. Koos arutletakse erinevatel teemadel, osaletakse tantsufilmi töötoas, külastatakse ERMi näitust ning Tantsuhuvihariduse Galat.

 

Gala tantsulavastuses tantsivad eri vanuses lapsed ja noored erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest: Tantsuselts Pärliine (Antslast), T-Stuudio (Haapsalust), Ciara Tantsukool, Just Tantsukool, Shaté Tantsukool, Tempecy Dance Company (Tartust), Meie Stuudio (Põlvast), Janne Ristimetsa Tantsustuudio, WAF Dance (Pärnust), Tantsustuudio Dance Company (Raplast), Dance Republic Tantsukool, Danza Tantsukool, ETA Tantsukool, Free Flow Studio, Goltsman Ballet Studio, Ian Dance Company, Koit Tantsukool, MyDance Tantsuklubi, Stuudio dotE (Tallinnast), VTK Keeris (Viimsist), eve stuudio, S-Stuudio (Viljandist), Võru Tantsukeskus (Võrust)

 

Külasta ka FB-s Tantsuhuvihariduse Gala sündmuse lehte, märgi oma osalus ning jaga teistega.

 

Oluline info:
Sündmusele pääseb ERMi B-sissepääsust. Vaata kohale tuleku ja parkimise juhist siit!
Pealtvaatajatel on maski kandmine kohustuslik. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed või inimesed, kellel on meditsiiniline põhjendus (näiteks astmaatikud või vaegkuuljad). Maski on vajadusel võimalik osta ka kohapealt.
Haigena ei ole lubatud üritusest osa võtta. Korraldajatel on õigus haigusnähtudega inimest mitte sündmusele lubada.

 

Täname toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Haapsalu linn, Pärnu linn, Tartu linn, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing

Korraldaja: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit
www.tantsuharidus.ee