Tants tervi(s)tab! üleskutse

 

Tants tervi(s)tab! üleskutse


Aprill on tantsukuu ja 29. aprill tähistatakse rahvusvahelist tantsupäeva. Selle puhul teevad Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit ning Eesti Noorte Tantsu Ühing ühise üleskutse kõigile tantsuga tegelejatele: kutsume kõiki tantsuga tegelejaid avalikult jagama FB-s või mõnel teisel platvormil oma tantsulisi mälestusi fotode ja videote näol ning Instagramis Tantsukeksu mängima!


#tantstervistab

***

Tervi(s)tavat tantsukuud!


Hea ja kallis tantsuväljal looja, keksija, õpetaja, keerutaja, korraldaja, pöörleja, tantsija, voomaja, kirjutaja, hüpleja, lavastaja, vappuja, juhendaja, rullija, toetaja, kolistaja, uurija, tormaja, mõtestaja, säraja, arendaja, veetleja, rahastaja, roomaja, tunnustaja, siseneja, lendleja, püsija, hoidja, olija!

Suured tänud sinu pühendumise eest. Meist igaühe panus omamaisesse ja üleilmsesse liikumiskultuuri väärindab elu ja rikastab olemist. Aitäh sulle, et tegutsed tantsuväljal justnimelt sellega, mis sind õnnelikuks teeb – õnnest loodu kandub tantsiskledes ühel või teisel viisil kõikideni, sest oleme alati ühendatud. Tants oli, on ja jääb vabaduse ja rõõmu väljenduseks. Olgu suvi, sügis, talv või kevad – tants on igal ajal oma liikuvuses elusolemisest võõrandamatu. Aprill aga on siiski veel veidikene erilisemgi kuu, sest 29. kuupäeval tähistame rahvusvahelist tantsupäeva. Jätkame liikudes iseendaga, teistega ja kõige ümbritsevaga kontakti hoidmist ja leidmist, avastamist ja loomist ning lubame tänavusel aprillil tantsul kohe eriti eredalt särada!

Lisaks kestvale tantsule praegu – meie kaasajal – leia aega ka selleks, et sukelduda enda isiklikesse või oma teatri või kooli arhiividesse, et leida toredaid pilte, videoid ja tekste, mis ühel või teisel põhjusel erakordsena mõjuvad ning rõõmu valmistavad ja jaga neid sotsiaalmeedias, et kogu kuu oleks tantsumälestustest tulvil. Tag´i mälestustes olevaid kaasliikujaid innustades nii teisigi hetkeks möödanikku vaatama ja omi talletusi jagama nii aastate tagusest ajast kui ka eilsest päevast, sest igal ajal on omad tantsud. Kasuta postituste juures #tantstervistab, mis soodustab mälestuste laia levimist ja võimaldab huvilistel hõlpsasti virtuaalselt jagatavasse tantsurõõmu sukelduda.

Saadame sõnumi esmalt eneses ja siis kogu ilmaruumis ringlema, et tantsimine tervistab. Innustame nii iseennast kui ka kõiki teisi lihtsalt alustama, sest me ju teame, et tantsima hakkamiseks piisabki vaid otsusest, et nüüd ma teen seda. Milleks ometigi lasta iseendal oodata?!


Jõustavat joondumist!
Väestavat voolamist!
Karastavat karglemist!
Rikastavat rullimist!
Lõbustavat lendlemist!
Tiivustavat tiirlemist!
Rahustavat rappumist!
Avastavat arbumist!
Hingestavat hullamist!
Omastavat otsimist!
Tervi(s)tavat tantsimist!

 

Aprilli TantsuKuukirjas: Tervi(s)tavat tantsukuud!

 

​Allikas: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, foto tantsuharrastajatest 20. sajandi I poolest

***

Instagramis saab mängida TANTSUKEKSU!
Vaata lähemalt Instagramis @tantsuliit


***

Aprilli TantsuKuukiri ootab lugema!

***

TANTS TERVI(S)TAB!

 

Vaata FB-s: Tants tervi(s)tab! üleskutse


Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
Eesti Tantsuhuvihariduse Liit
Eesti Noorte Tantsu Ühing