Tantsuhuvihariduse aastapäev 13.-14. november Tartus

Foto: Tantsuhuvihariduse Gala “Vahepeatus”, 14.11.2020 Tartus, ERMis. Foto autor: Marlene Kirt

 

Tantsuhuvihariduse aastapäev toob Tartusse kaheks päevaks kokku ca 300 noort tantsijat ja 50 tantsuõpetajat erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest üle Eesti ning mitmed sündmused jõuavad laiema huviliste ringini läbi veebiülekannete ning salvestuste. Tegemist on tantsuhuvihariduse aasta suursündmusega, mille raames tehakse koostööd suure osa tantsuhuvihariduse võrgustikku kuuluvate organisatsioonidega. 

14.11 kell 18:00 algaval Tantsuhuvihariduse Galal ERMis etendub tantsulavastus, mille autoriks on 30-ne tantsukooli või -stuudio koreograafid ja tantsijad üle Eesti ning lavastuseks seob selle professionaalne lavastusmeeskond: lavastaja-koreograaf-kunstnik Ingmar Jõela, valguskunstnik Siim Reispass, helikunstnik Sander Mölder.

Noorte Tantsu Foorum pakub 13.-14.11 noortele ja tantsuõpetajatele töötubades ja vestlusringides osalemise võimalusi. Kohal on põnevad erikülalised, kes pakuvad sisukaid loenguid ja vestlusi (nt Grete Arro „Mõtleme põhjalikult õppimisest“, Aleksei Turovski “Tants loomariigis”, vestluspaneele modereerib Helena Pihel). 

Galal kuulutatakse välja Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia saaja, et tunnustada inimest, kes on pikaajaliselt panustanud tantsuhariduse edendamisse.

Lisaks saame osa Mait Agule pühendatud juubeli aasta sündmustest SUUR ELU, mida viib ellu Tallinna Ülikool koostöös teiste tantsu organisatsioonidega.

Kõik huvilised on väga oodatud! Rohkem infot peagi!