Tantsuhuvihariduse maastik on väga mitmekülgne, sisaldades laia valikut erinevatest tantsustiilidest (ballett, kaasaegne tants, jazztants, showtants, lastetants, eesti tants, stepptants, rahvatants jne.) ning huvihariduslikest õppe tasanditest (vabahuviharidus, põhihuviharidus, eelprofessionaalne huviharidus).
Tantsuhuvihariduse valdkond toimib terviksüsteemina, mille erinevad osad lähtuvad vastavalt noore huvi suurusest, valmidusest pühenduda ja eeldustest tantsuõppeks.
Vabahuviharidus – pakub harrastuslikku tantsukogemust ning on hea võimalus paljudele lastele ja noortele oma tantsu- ja liikumishuvi ülesleidmiseks. Tantsimise võimalusi pakuvad mitmed tantsustuudiod ja -koolid ning üldhariduskoolide, noortekeskuste ja muude organisatsioonide tantsuringid üle Eesti.
Põhihuviharidus – võimaldab eesmärgipärast astmelist tantsuõpet, mis on suunatud lastele ja noortele, kellel on soov süsteemseks enesearenguks mitme aasta jooksul. Õppekavast lähtuvat õpet pakutakse erinevates tantsukoolides, mille õppekavad on registreeritud Eesti Hariduse Infosüsteemis (EHIS).
Eelprofessionaalne huviharidus – pakub karjääriks ettevalmistavat tantsualast süvaõpet noortele, kes soovivad jõuda professionaalsele tantsija/ etendaja tasemele või jätkata õpinguid kõrgkoolis. Õppetöö toimub EHISes registreeritud õppekava alusel.
Tantsuspetsialisti kutse
Tantsuspetsialist on loominguline töötaja, kes õpetamise ja/või tantsuloome kaudu väärtustab tantsu- ja kultuuritraditsiooni nii harrastuslikul kui professionaalsel tasemel. Töö sisuks on tantsuoskuste, kehalise teadlikkuse, eneseväljendus- ja sotsiaalsete oskuste arendamine.
Miks taotleda?
- Tantsuspetsialisti kutse on töötajale tõestus tema kompetentsusest ning tööandjale garantii tööotsija pädevuse kohta.
- Taotlemise protsess annab tantsuga tegelejatele võimaluse oma töid ja mõtteid korrastada, vaadata üle oma töötamise metoodikad, analüüsida oma senist tegevust koos oma tugevuste ja arengukohtadega.
- Kutsestandard vastab Euroopa normidele ning on abiks välismaal tööd otsides ja töötades.
Loe lisainfot Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu kodulehelt, kes on ka kutse välja andjaks.
Tantsu katusorganisatsioonid
Eesti Tantsuhuvihariduse Liit teeb tihedat koostööd kolme alljärgneva katusorganisatsiooniga:
Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit – tantsuõpetajaid, koreograafe, tantsijaid ja tantsuvaldkonda panustavaid professionaale ühendav loomeliit
Eesti Noorte Tantsu Ühing – tantsuga tegelevaid noori ja juhendajaid koondav ning üle-Eestilist koostööd soodustav noorteühing
Eesti Tantsunõukogu – koondab Eesti tantsuvaldkonna toimimist ja arengut võimaldavaid ja võimestavaid liite, seltse, kutse- ja kõrgkoole ning etendusasutusi. Eesti Tantsunõukogu eesmärk on tagada tantsuvaldkonna terviklik areng riiklikult tunnustatud iseseisva valdkonnana, milles loovad ja töötavad inimesed on erialaselt pädevad, väärikalt tasustatud ja ühiskondlikult tunnustatud.
ETHL esitlused
Esitlused
Liitu uudiskirjaga
Tantsuinfo uudiskiri koondab ja toob huvilisteni kord kuus tantsukunsti, -hariduse ja -noorte valdkonnas toimuva. Uudiskirja koostab Eesti Tantsuhuvihariduse Liit koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga.
Vaata uudiskirjade arhiivi